Home » Help » Tipy pro Web

Tipy pro Web

Často kladené otázky

Kliknu a nic se neděje

Je–li kliknutý odkaz Acrobat soubor, web prohlížeč musí napřed v pozadí nastartovat program Acrobat. Pak teprve ukáže soubor—proto někdy uvidíte jen prázdnou stránku. Zkuste ťuknout do klávesy F5, což stránku znovu vyvolá.

Pokud vede odkaz na velký soubor či stránku—stovy kB či více—bude to chvíli trvat.

Kam vlastně odkaz vede

Najeďte myškou na odkaz, ale neklikejte. Ve stavovém řádku dole se ukáže text celého odkazu.

Je má e–mail privátní?

Nikoli. Když pošlete e–mail, je to jako posílání pohlednice. Kdokoliv si text může přečíst.

Používání prohlížečů

Přechod na další stránku

Napíšete její URL—webovou adresu—do adresního řádku v horní části okna prohlížeče. Např. tato stránka má adresu "http://www.angloclub.com/help/tips.html". Chtěli-li by jste kupř. na CNN, napsali by jste "www.cnn.com".

Používání panelů

Panely mají všechny moderní prohlížeče. Umožní prohlížení více web stránek najednou. Ctrl+T otevřou nový panel. Kupujete-li něco na webu, můžete si takto otevřít několik obchodů najednou a porovnat rychle stejný produkt.

Rychlost připojení

Ta je vždy nižší, než udává Váš poskytovatel. Typicky je to 70% rychlosti, jež Vám byla nabídnuta. Je-li Vaše připojení 2 Mbs, dosahujete ve skutečnosti cca 1,4 Mbs. Rychlost navíc kolísá v průběhu dne. Zde si můžete změřit rychlost připojení.

Mbs znamená megabits/sekundu. Protože je 8 bitů na 1 bajt (byte), pak při rychlosti 1,4 Mbs stáhnete za 1 sekundu soubor o velikosti cca 170 kB (kilobajtů). Takové normální DVD s filmem by se tedy stahovalo po více než 6 hodin.