Home » Klub » Easy English Stories
 

Easy English stories

Angloclub for Colorful English

Články a povídky přepsané do snadno srozumitelné angličtiny. Český překlad u každé povídky Vám pomůže v první orientaci. Každý článek má seznam všech sloves v článku použitých. Počítačový hlas Vám dá představu, jak by text měl asi znít.

Co potřebujete k poslechu story

Každou story si lze poslechnout pomocí computer–speak, tedy počítačovým hlasem. Tento způsob je v 99% případů velmi dobrý. Protože není nutné story nahrát do MP3 zvuku, není ani nutné dlouho čekat než se zvuk stáhne. Na první přehrání budete potřebovat Shockwave plugin (ovládač, který se nainstaluje do Vašeho webového prohlížeče).

Možná, že už Shockwave máte. Zkuste si story poslechnout. Pokud se počítačový hlas ozve, již není nutno nic instalovat. Pokud ne, vraťte se na tuto stránku a čtěte dál.

Shockwave plugin si stáhněte a uložte na počítači (velikost je necelé 3 MB). Pak jej 2x klikněte a spustíte tak instalaci. Tuto instalaci je nutno učinit pouze 1x, takže když příště si budete chtít story přehrát, již žádná instalace není nutná.

Klikněte následující link k nastartování instalace:
Instalace Shockwave player pro Windows

Pro Windows Vista bude pravděpodobně nutno po instalaci restartovat počítač.

Jak s článkem pracovat

Pro ty z Vás, kteří jsou pokročilejší, jsou články hlavně pro osvěžení základních konceptů stavby věty. Pro začátečníky budou články zpočátku trošku složité, ale to se po krátké době zlepší. Zde je doporučení plyšáků:

 

  • Článek si napřed přečtěte a zkuste porozumět významu. Není nutné rozumět každému slovu.
  • Pod článkem jsou uvedena slovesa, jež byla použita. Najděte si tam ta, kterým jste nerozuměli.
  • Podívejte se na český překlad. Uvidíte, jak dalece jste uhodli o čem článek je.
  • Přehrejte si computer–speak, ať víte jak asi by výslovnost měla znět.
  • Nyní si přečtěte článek nahlas. Slova či fráze, jež jsou pro Vás těžká, čtěte napřed pomalu. Až získáte jistotu, vyslovte je normální rychlostí.
  • Pokud se Vám článek líbí, vytiskněte si jej.