Home » Klub
 

Angloclub in winter

Angloclub for Colorful English

Vítejte v Anglo klubu Barevné angličtiny, klubu pro děti i rodiče, učitele a plyšáky a vůbec pro všechny zájemce o angličtinu. Co tu najdete? Easy English stories (povídky), quizy, tipy, zajímavosti ze světa angličtiny. Postupně se Vám tu představí i všichni plyšáci z programu Colorful English. Ale musíte mít trošku trpělivosti—na stránkách se pracuje, tak se tu koukněte párkrát do měsíce ať vidíte co je nového.

Easy English Stories—Krátké články

Bear cub drinks milk

Povídky a článečky, přepsané do snadněji srozumitelné angličtiny, Vám pomohou na zpočátku nelehké cestě k zvládnutí angličtiny. Věty zde budou krátké a za chvíli přijdete na to, že ona ta angličtina ani nemusí být tak obtížná. Články vždy budou mít seznam sloves, pravidelných i nepravidelných, jež byla použita. Protože ta se budou často opakovat, nebude dlouho trvat a zvládnete jich více než si myslíte.

Podcasts—Zvukové nahrávky

Zvukové nahrávky Co to jsou podcasts? Jsou to zvukové záznamy ve formátu MP3, jež si můžete stáhnout a dát na svůj mobil či jiný digitální přehrávač. Pak si jej můžete kdykoliv přehrát. Co tam tedy bude? Ukázky mluvené řeči, které budou ve dvou verzích, pomalé a normální. Napřed si přehrajete tu pomalou nahrávku. Poté, co jí porozumíte, si zkusíte nahrávku mluvenou normální rychlostí.

Travel—Cestování

Cestuji na Sahaře

Co chvíli si zacestujeme někam, kde jsme třeba ještě nebyli. Ať to bude Sahara nebo Antarktida, i tam se můžeme pokusit domluvit anglicky—např. s pouštní liškou nebo tučňákem. Můžeme se od nich dovzvědět překvapivé věci. Plyšáci se už těší a můžete se těšit i Vy.

Tips—Tipy

Tipy Chcete se lépe orientovat v angličtině? Víte, které výrazy, jež jste se naučili, jsou používanější? Které jsou spíše knižní a které se vyskytují spíše jen ve psaném projevu? Tipy Vám v tom pomohou.

Songs—Písničky

Songs Samozřejmě v angličtině, jak jinak. Písničky jsou výborný způsob nejen jak si zlepšit náladu, ale i jak si snadněji zapamatovat slovíčka. Tyto písničky budou bavit Vás i děti a pro ty, kteří vyučují, to bude dobrý zdroj.

Recipes—Receptury

Co takhle si občas udělat něco, co si normálně nevaříte? Krátké a chutné recepty, v angličtině a s českým překladem, včetně obrázků a instrukcí, Vám k tomu pomohou. Zajímavá jídla z anglického světa—Ameriky, Austrálie, Indie, Hong-Kongu a z jiných míst. Recepisy A věřte, když si to jídlo připravíte podle receptu zde, nejen si pochutnáte, ale lépe si i zapamatujete anglické výrazy.

Když kliknete a nic se zatím neobjeví, není to chyba ve Vašem prohlížeči. Plyšáci pracují na přípravě zajímavostí pro Vás jak rychle jen mohou. Takže příště tu již určite toho bude víc.